Kasside alumiste kuseteede haigus (FLUTD – feline lower urinary tract disease)

Kasside alumiste kuseteede probleemide korral Virbac HPM Urology toidud


Kasside alumiste kuseteede haigus (FLUTD – feline lower urinary tract disease) on termin, mida kasutatakse kusepõie ja kusiti probleemide kirjeldamiseks. Alumiste kuseteede haigustest kõige sagedamini esineb idiopaatilist põiepõletikku (60-70% juhtumitest), seejärel kusekive ja kusitikorke (15-20% juhtumitest). Väga harva esineb bakteriaalset põiepõletikku ja kasvajaid. Nende sagedus suureneb tavaliselt üle 10 aastastel kassidel.

Alumiste kuseteede haiguste ravis on sageli määrava tähtsusega õige söötmine. Söötmisega saab mõjutada vee tarbimist, urineerimise sagedust, uriini koostist ja isegi lemmiku stressitaset. Õige toiduvalik aitab vähendada alumiste kuseteede haiguste kordumise riski.

Virbac Veterinary HPM Urology kuivtoitudes on kõrge valgusisaldus, mis soodustab vee tarbimist. Suurenenud uriini kogus ja sagedane urineerimine vähendab põies ärritavate ainete ning kristalle (kusekive) moodustavate mineraalide hulka.

Toitude väike struviidi RSS (< 1) tähendab, et toote koostis stimuleerib struviidi alaküllastumist uriinis ja seeläbi kiirendab struviidikivide lahustumist.

Kusekristallide ja kivide tekke ärahoidmiseks on toitudes vähe mineraalaineid ning liigse fosfori seondamiseks on lisatud kitosaani.

Toidud tagavad optimaalse uriini pH (6,0-6,5) , mis aitab ennetada struviit- ja kaltsiumoksalaatkristallide (edaspidi ka kivide) moodustumist. Spetsiifiline inhibiitor kaaliumtsitraat aitab vähendada kaltsiumoksalaadi kristallide moodustumist.

Virbac Veterinary HPM Urology kuivtoitudes on rohkelt oomega-3 rasvhappeid, mille põletikuvastased omadused aitavad vähendada põletikuprotsesse kuseteedes.

Virbac HPM Urology toidud:

Urology Struvite Dissolution ehk U1

– mõeldud nendele kassidele, kellel on just tekkinud kuseteede probleem ning neil esineb struviitkivid/-kristallid. Antud toidus on suurem kogus oomega-3 rasvhappeid et tagada toidu väga hea isuäratavus kriisis kassile ning vähendab samas põletikuprotsesse. Soovitatav kasutada kuni 3 kuud ning seejärel muuta järgmise toidu peale.

Urology Dissolution & Prevention ehk U2

– mõeldud kassidele, kellel on pidevalt põieprobleemid. Aitab kontrolli all hoida ka kehakaalu ning sobib pikaajaliseks kasutuseks.

Urology WIB ehk U3

– mõeldud kassidele, kellel on stressiga seotud põieprobleemid. Sisaldab rohelise tee kontsentraati (L-teaniini allikas), mis aitab alandada stressitaset.

Lisaks spetsiaalsele dieedile, pakkuge oma lemmikule alati rohkelt puhast joogivett. Vee tarbimise suurendamiseks võtke kasutusele mitu jooginõud ja paigutage need erinevatesse paikadesse, kus teie lemmikule meeldib viibida.

Küsi lisainformatsiooni oma loomaarstilt!