Nahk on keha suurim organ, mis kaitseb organismi vedelikukao, füüsiliste, keemiliste ja mikrobioloogiliste ohtude eest. Ühtlasi osaleb nahk kehatemperatuuri reguleerimises ning on tänu rohketele närvilõpmetele puutemeeleeleundiks.

Lemmiku naha ja karvastiku tervis on mõjutatud peamiselt toitumusest ja toitumisest. Nahk ja karvastik vajavad uuenemiseks rohkelt valku ja energiat. Karv koosneb 95% valgust ning karva kasvuks ja keratiniseerumiseks võib kuluda isegi kuni 30% päevasest valgu kogusest. 35 kg koeral on 1 m² nahapinda, millel on väga arvestatavad toitumuslikud vajadused.

Igasuguse toitainete puudusega võib kaasneda naha kseroderma, mille korral karvastik muutub tuhmiks ja hapraks ning nahk kõõmetavaks. Selline nahk on väga vastuvõtlik infektsioonidele ja edasistele kahjustustele.


Virbac HPM Dermatology Support kuivtoidus on rohkelt loomset valku (88% kogu valgust) ja väävlit sisaldavaid aminohappeid (metioniin, tsüsteiin, türosiin), mis aitavad taastada ning säilitada naha terviklikkust ja karvkatte uuenemist.
Kala-ja päevalilleõlist, lina- ning kurgirohuseemnetest pärinevad oomega-3 ja oomega-6 asendamatud rasvhapped koos A- ja E-vitamiiniga aitavad vähendada põletikuprotsesse, leevendades seeläbi naha punetust ja sügelust. Kõrge linoolhappe sisaldus vähendab naha ketendust ning aitab muuta karvkatte terveks ja säravaks.

Virbac HPM Dermatology Support on kergesti seeditav ja suurepärase seedetaluvusega. Savi, pre-ja probiootikumid aitavad säilitada soolestiku tervist ja normaalset mikrofloorat, mis on vajalikud nahale ning karvastikule tähtsate toitainete imendumisel.

Toit ei sisalda levinumaid allergeene – veiseliha, gluteeni, maisi, nisu, soja, muna, kala ega piimatooteid.

Toitumisel on terve naha ja karvastiku säilitamisel ning nahahaiguste ravimisel väga tähtis roll. Piisav energia, kvaliteetne hästi seeduv proteiin, asendamatud rasvhapped, mineraalid (tsink ja vask) ning vitamiinid (A, E&B-kompleks) on naha tervise alustalad.

Virbac HPM Dermatology Support toidud on saadaval hästi varustatud loomakliinikutest!