Kaalu langetamisel ja suhkruhaiguse ravis on väga olulisel kohal õige söötmine, mis põhineb sobival toidul ja toidukogusel.
Kassid on toiduvaliku osas küllaltki konservatiivsed, kuid Virbac HPM sarja kuivtoitudes olev loomse valgu ja rasva head maitseomadused soodustavad uue toiduga leppimist.
Virbac HPM (High protein meal) kaalulangetus toidud:

WEIGHT LOSS & DIABETES - W1
WEIGHT LOSS & CONTROL - W2

Sobivad ideaalselt ülekaalulisuse ja suhkruhaiguse raviks kassidele. Virbac HPM toidusarja kuivtoidud on kõrge valgu- ja madala süsivesikusisaldusega. Kasside karnivoorse olemuse ja hiljutise uuringu põhjal saab väita, et kassid eelistavad just nimelt toitu, milles on rohkelt valku ja rasva, kuid vähem süsivesikuid.

Virbac HPM Weight Loss & Diabetes kuivtoidus on väike energiasisaldus, mis võimaldab kiiret kaalulangust, kuid samas aitab kõrge valgusisaldus ja kiudained tekitada täiskõhutunnet. Kõrgem valgusisaldus aitab säilitada kaalulangetamise ajal lihasmassi, kuid vähendab keha rasva osakaalu.
Vitamiini-ja mineraalainerikas koostis tagab nende piisava hulga ka piiratud ja väikeste toidukoguste juures. Toidule on lisatud L-karnitiini, mis toimib rasvapõletajana ja aitab kaalu langetamisel säilitada lihasmassi.

Suhkruhaiged kassid võivad olla alakaalulised (pikaajalise haiguse korral kaotavad nad energianälguses kaalu) või ülekaalulised. Embkumb kehakonditsioon vajab tegelemist ning kuna mõlemal juhul esineb tugev lihaskadu, vajavad kassid lihasmassi taastamiseks valgurikast toitu. Kuna lihaste kõhetumisega koos halveneb ka liigeste tervis, on toidule lisatud kondroitiinsulfaati ja kitosaani, mis aitavad parandada liigeseehitust ja soodustavad liigeste liikuvust.

Kassid kaotavad tänu suhkruhaigusele palju vedelikku ning vajavad pidevalt värsket joogivett. Toidu kõrge valgusisaldus stimuleerib joomist ning suurendab uriinihulka ja urineerimissagedust, mis omakorda aitab ära hoida alumiste kuseteede haiguseid (põiepõletik, kusekivid).

Suhkruhaiged, aga ka ülekaalulised kassid ei tule süsivesikute seedimisega nii hästi toime nagu terved kassid. Organismi tundlikkus insuliini toimele on kahanenud ning söömisjärgne kõrge veresuhkrutase halvendab oluliselt ravi-ja elukvaliteeti.

Virbac HPM kuivtoidus on madal tärklise- ja suhkrusisaldus, mis aitavad hoida söömisjärgset veresuhkrutaset stabiilsena. Kiudained aeglustavad toitainete, sh suhkru imendumist, vähendades seeläbi veresuhkrutaseme kõikumist.

Kaalu langetamine ja tõhus suhkruhaiguse ravi algab õigest toitmisest – küsi lisainformatsiooni oma loomaarstilt.